Aktualności

aktualności Cocoon
 
Katalog COCOON 2019
 Nowy katalog marki COCOON na 2019 już dostępny online !
 
Nowe logo marki COCOON
 W 2012 roku marka COCOON "odświeżyła" swoje logo.
 
Travenalia - Festiwal Podróżniczy
Serdecznie zapraszamy na Festwial Podróżniczy TRAVENALIA w Krakowie  w dniach 26-27.11.2011r. 
 
 
Afryka Nowaka - etap Angola I
Afryka Nowaka - etap Angola I
 

Mamy przyjemność wesprzeć sprzętowo uczestników 14 etapu wyprawy Afryka Nowaka, którzy wybierają się rowerami przemierzać Angolę. Szczegóły http://afrykanowaka.pl/etapy/etap-14-angola1_5338.html

Przekazaliśmy Ewie, Agnieszce, Jerzemu i Norbertowi wkładki z egipskiej bawełny nasączone antymoskitowym repelentem Insect Shield oraz akcesoria podróżnicze.

Czekamy na ich opinie oraz zdjęcia z testowania prześcieradeł podróżnych w afrykańskich ekstremalnych warunkach.

Tutaj zapraszamy na relacje z wyprawy do Angoli http://afrykanowaka.pl/cat/relacje/etap-14-angola-i

Ewa, Jerzy i Norbert zostali zaproszeni po powrocie z Angoli do Radia Wnet. Zapraszamy do słuchania http://www.radiownet.pl/radio/wpis/12088/

Kazimierz Nowak – podróżnik, reporter, fotograf. W latach 1931-1936 odbył samotną wyprawę po Afryce, trasą z Trypolisu na Przylądek Igielny i z powrotem na północ do Algieru. Przemierzył łącznie ok. 40 tys. km, w tym głównie rowerem, a także pieszo, konno, czółnem oraz na wielbłądzie.

Swoją 5-letnią podróż opisywał w przejmujących reportażach, publikowanych na bieżąco w polskich i zagranicznych czasopismach.

Wyjątkowość historii Kazimierza Nowaka polegała na tym, że wbrew obowiązującej wówczas kolonialnej ideologii, poznawał i opisywał kulturę i przyrodę Afryki z niezwykłą wrażliwością, oddając jej rdzennym mieszkańcom należny im szacunek. Z drugiej strony jego relacje są niezwykle autentyczne, bez cienia politycznej poprawności. Kazimierz Nowak nie mógł liczyć na pomoc finansową ze strony rządów kolonialnych, a swoją podróż realizował z własnych – bardzo skromnych – środków, otrzymywanych z honorariów oraz zarabiając od czasu do czasu jako fotograf.

Warunki jego podróży były niezwykle trudne, kilka razy cudem uniknął śmierci, czy to błądząc po pustyni, czy to broniąc się przed atakami dzikich zwierząt, czy wreszcie tonąc w spienionych wodach rzeki Kassai. Tylko dzięki niezwykłemu hartowi ducha ostatecznie zakończył sukcesem wyprawę, realizując jednocześnie swoje życiowe marzenie.

Sam nigdy książki nie napisał – nie zdążył. Zmarł rok po powrocie do kraju na zapalenie płuc, będące powikłaniem licznych chorób tropikalnych.

 
Afryka Nowaka odpoczywa we wkładkach z  Egipskiej Bawełny
Boże Narodzenie
 
 

     © 2010-2023 NOMADER  All rights reserved

   Nazwy producentów, marki, logotypy, zdjęcia i opisy zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi. Używanie bez pisemnej zgody zamieszczonych na stronie informacji, zdjęć, opisów oraz logotypów stanowi naruszenie prawa autorskiego. Prezentowane przez nas marki i nazwy producentów należą do ich właścicieli i zostały przez nas użyte jedynie w celach informacyjnych. Prezentowane produkty nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowią odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Rzeczywista kolorystyka niektórych produktów może odbiegać od przedstawionej na witrynach niniejszej strony.