Aktualności

aktualności Cocoon
 
Katalog COCOON 2019
 Nowy katalog marki COCOON na 2019 już dostępny online !
 
Nowe logo marki COCOON
 W 2012 roku marka COCOON "odświeżyła" swoje logo.
 
Travenalia - Festiwal Podróżniczy
Serdecznie zapraszamy na Festwial Podróżniczy TRAVENALIA w Krakowie  w dniach 26-27.11.2011r. 
 
 
Test - XIV etap Sztafety Afryka Nowaka – Angola 1
Ewa Szymkowska-Nowak - Uczestniczka XIV etapu Sztafet śladami Kazimierza Nowaka – Angola 1

„Kokon” stanowi świetną alternatywę dla śpiwora w podróży tam gdzie liczy się każdy gram bagażu (np. wyprawa rowerowa, piesza), gdyż waży zaledwie 200g. Dzięki bawełnie egipskiej, z której jest wykonany, daje poczucie komfortu i czystości nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Przetestowałam ten znakomity produkt podczas miesięcznej wyprawy rowerowej przez Angolę w porze deszczowej (grudzień/ styczeń). Ze względu na bardzo wysokie temperatury, które panują w Angoli w tym czasie zarówno w dzień, jak i w nocy, ‘kokon” – czyli coś w rodzaju prześcieradła, sprawdza się dużo lepiej niż śpiwór. Mimo iż producent (firma Cocoon) nazywa ten produkt wkładką do śpiwora, nie stosowałam „kokona” w ten sposób, tylko jako osobne przykrycie. W ciągu miesiąca swój śpiwór użyłam tylko 3 razy. Było po prostu za gorąco. Śpiąc na podłodze, w mało higienicznie warunkach, zawinięta w miękki „kokon” pod moskitierą czułam się jak w czystym łóżku :). Dodatkowo ma rewelacyjną kieszeń na małą poduszkę. Polecam wszystkim podróżnikom!


Jerzy Kamecki - Uczestnik XIV etapu Sztafet śladami Kazimierza Nowaka – Angola 1

Wkładka do śpiwora Cocoon była dla mnie odkryciem tego wyjazdu szlakiem Kazimierza Nowaka. Żałuję, że nie zakupiłem takiej wkładki wiele lat temu – jak pomyślę o tym jak bardzo by się przydała w trakcie podróży po Indiach, Wietnamie, lub po Bliskim Wschodzie, ile razy trzeba było jakoś sobie ‘radzić’ w nie najlepszych warunkach… A tu coś malutkiego i lekkiego, co chroni przed brudem i owadami. Idealne na gorące noce bez śpiwora, a jak jest chłodniej to jako wkładka do spiwora. Nie wiem jakim cudem chroni przed owadami nawet po praniu, ale nic mnie nie ukąsiło w nocy jeśli spałem w Cocoonie. Cocoon powinien znajdować w niezbędniku każdego podróżnika – tak jak różne ludy korzystają z chust by chronić się przed żywiołami i zwierzętami, tak my teraz mamy Cocoona.


Agnieszka GrudowskaUczestniczka XIV etapu Sztafet śladami Kazimierza Nowaka – Angola 1

COCON insect shield travelsheet, to jest to odkrycie wyprawy. 
Idealne rozwiazanie do spania w tropikalnym klimacie. Lekkie i malutkie zawiniątko minimalizuje bagaż.
 Materia delikatna i przyjemna - działala wręcz kojąco na czasem spalone lub podrażnione kawałki skóry. Pomimo ze nasze kokony miały jasny kolor to nie "chłonęły" brudu a najważniejsze że mimo cienkości tkaniny - komary nie gryzły choć repelentu wogóle nie czuć. 
Polecam wszystkim :-)Norbert Skrzynski - Uczestnik XIV etapu Sztafet śladami Kazimierza Nowaka – Angola 1

Wkładka do śpiworu firmy Cocon, którą miałem okazję wypróbować podczas 14. etapu Afryki Nowaka, jest rewelacyjnym produktem! Używałem, nasączonej repelentem Insect Shield, wersji z bawełny egipskiej - podczas wyprawy właściwie cały czas traktowałem ją jako jedyne przykrycie - temperatury panujące w grudniu w Angoli były przez większą część etapu idealne do spania wyłącznie w "kokonie" - czasem także pod gołym niebem, bez moskitiery Kokony są skrojone w taki sposób, że można się w nie rzeczywiście zawinąć, nie pozostawiając szpary dla insektów, ponadto stosowany repelent jest na tyle silny, że wszelkie robactwo po prostu mnie omijało. Podczas 3 tygodniowego pobytu w interiorze, wkładkę prałem dwukrotnie i nie zauważyłem najmniejszych oznak pogorszenia się właściwości antymoskitowych. Jestem pewien, że podczas kolejnej wyprawy w strefę malaryczną spać będę w kokonie - choć rzeczywiście przy temperaturach powyżej 15 stopni Celsjusza jest w nim nieco za ciepło...

 

     © 2010-2024 NOMADER  All rights reserved

   Nazwy producentów, marki, logotypy, zdjęcia i opisy zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi. Używanie bez pisemnej zgody zamieszczonych na stronie informacji, zdjęć, opisów oraz logotypów stanowi naruszenie prawa autorskiego. Prezentowane przez nas marki i nazwy producentów należą do ich właścicieli i zostały przez nas użyte jedynie w celach informacyjnych. Prezentowane produkty nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowią odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Rzeczywista kolorystyka niektórych produktów może odbiegać od przedstawionej na witrynach niniejszej strony.