Aktualności

aktualności Cocoon
 
Katalog COCOON 2019
 Nowy katalog marki COCOON na 2019 już dostępny online !
 
Nowe logo marki COCOON
 W 2012 roku marka COCOON "odświeżyła" swoje logo.
 
Travenalia - Festiwal Podróżniczy
Serdecznie zapraszamy na Festwial Podróżniczy TRAVENALIA w Krakowie  w dniach 26-27.11.2011r. 
 
 
Insect Shield
Insect Shield cocoon permetryna

Insect Shield® jest rewolucyjną technologią stosowaną w ochronie przeciw różnego rodzaju owadom i robakom. www.insectshield.com. Technlogia Insect Shield powstała w wyniku długoletnich prac badawczych nad opracowaniem skutecznej metody dzięki, której można poddać włókna tkaniny działaniu substancję aktywną, tak żeby spowodować jej wydłużony okres odstraszający. Aktualnie technologia Insect Shield jest w USA w trakcie procesu rejestracji patentowej.

Tkanina impregnowana Insect Shield® Technology zachowuje swoje właściwości, a w dotyku jej struktura jest niezmienna.

Produkty wyprodukowane z zastosowaniem
Insect Shield® Technology stanowią długotrwałą, skuteczną i wygodną ochronę przeciwko owadom. Działają odstraszająco na moskity, komary, kleszcze, mrówki, muszki, muchy, pchły i inne robactwo, które mogą przenosić niebezpieczne choroby, takie jak malariaborelioza, gorączka Zachodniego Nilu, gorączka Denga.

Środek Insect Shield® był testowany przez US Army.

Zalety Insect Shield®:

  • Efektywność – odstarsza moskity, komary, kleszcze, mrówki, pchły, muchy, 
  • Intensywne nasączenie – substancją czynną zastosowaną w Insect Shield jest permetryna, będąca syntetyczną wersją naturalnych repelentów, które można znaleźć w niektórych rodzajach chryzantem np. African Daisy   
  • Długotrwały – odziez nasączona Insect Schield® Technology zachowuje efektywne działanie odstraszające do 70 prań,  akcesoria turystyczne  - do 25 prań lub przy stałej ekspozycji na deszcz i słońce trwającej 6-miesięcy.
  • Wygodny – bezbarwny, bezzapachowy, antyalergiczny. Produkty z Insect Shield znajdują się blisko skóry, a nie na niej. Nie wymagają ponownego impregnowania. 
  • Testowany - przetestowany w USA przez Agencja Ochrony Środowiska (EPA – Enviromental Protection Agency - www.epa.gov ). 
  • Bezpieczny - może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące piersią i dzieci w każdym wieku.
  • Dodatkowa ochrona - osoby przebywające w bliskim otoczeniu osoby używającej produktów nasączonych Insect Shield,  są także w pewnym stopniu zabezpieczone przed owadami.
  • Przyjazny dla środowiska - produkty z technologią Insect Shield nie są odpadem toksycznym. Nie powodują zanieczyszczenia wody, poprzez zmycie pozostałości substacji aktywnej z powierzchni skóry. 
     

 

Składnik atywny:

Permetryna: 0,52 % (5,2 g/kg w nasączonym materiale)

Insect Shield® Technology włacza permetrynę na stałe do materiału.

Permetryna działa skutecznie do 25 prań dla akcesoriów turystycznych oraz do 70 prań dla odzieży.

Środki ostrożności:

Nie czyścić chemicznie. Czyszczenie chemicznie spowoduje usunięcie aktywnego środka odstraszającego.

Nie nasączać innym środkiem zawierającym permentrynę.

Uwaga:

Używanie produktów zawierających Insect Schield oraz innych produktów odstraszających insekty, nie zagwarantuje 100% ochrony przed owadami oraz ich ukąszeniami.


 

KATALOG INSECT SHIELD CLINIC GUIDE 
 


 

     © 2010-2024 NOMADER  All rights reserved

   Nazwy producentów, marki, logotypy, zdjęcia i opisy zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi. Używanie bez pisemnej zgody zamieszczonych na stronie informacji, zdjęć, opisów oraz logotypów stanowi naruszenie prawa autorskiego. Prezentowane przez nas marki i nazwy producentów należą do ich właścicieli i zostały przez nas użyte jedynie w celach informacyjnych. Prezentowane produkty nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowią odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Rzeczywista kolorystyka niektórych produktów może odbiegać od przedstawionej na witrynach niniejszej strony.