Aktualności

aktualności Cocoon
 
Katalog COCOON 2019
 Nowy katalog marki COCOON na 2019 już dostępny online !
 
Nowe logo marki COCOON
 W 2012 roku marka COCOON "odświeżyła" swoje logo.
 
Travenalia - Festiwal Podróżniczy
Serdecznie zapraszamy na Festwial Podróżniczy TRAVENALIA w Krakowie  w dniach 26-27.11.2011r. 
 
 
Test - Kinga Choszcz
Kinga Choszcz - www.kingafreespirit.pl, polska podróżniczka, współautorka książki podróżniczej Prowadził nas los oraz autorka książki Moja Afryka.

W październiku 1998 Kinga Choszcz i Radosław Siuda (pseud. "Chopin") wyruszyli we wspólną podróż autostopem dookoła świata. Do domu wrócili po pięciu latach. Za swoją podróż Autostopem w Świat otrzymali w roku 2004 najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce - Nagrodę Kolosa w kategorii podróże. Kinga, oddając się swojej pasji, kontynuowała samotnie podróż po Afryce. Uratowała od śmierci psa - Kani. Jej ostatnim i chyba najbardziej inspirującym aktem było wykupienie z niewolniczej pracy nastoletniej dziewczynki i posłanie jej do szkoły w rodzinnej wiosce w Ghanie. Tam mieszkańcy poprosili Kingę, żeby nadała dziewczynce nowe imię. Wybrała imię Malaika, czyli Anioł.
9 czerwca 2006 zmarła w Akrze (Ghana) na malarię mózgową. Jej prochy wrzucono do oceanu, a część z nich wróciła z "Chopinem" do Polski i została złożona w Gdańsku na Cmentarzu Garnizonowym.
Malaika mieszkała w Polsce, a opiekowała się nią Krystyna Choszcz, matka Kingi, fundatorka fundacji Freespirit. To ona pomogła przyjechać jej do Polski. W 2008 roku Malaika została odesłana przez polskich opiekunów z powrotem do Ghany, co do tej pory wzbudza spore kontrowersje, fundacja Freespirit ma wielu zwolenników i przeciwników (nie godzących się na takie traktowanie młodej Malaiki, twierdząc, że nie dostała specjalistycznej pomocy - psycholog, terapeuta itp).
 
(Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kinga_Choszcz)

 
 

     © 2010-2024 NOMADER  All rights reserved

   Nazwy producentów, marki, logotypy, zdjęcia i opisy zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi. Używanie bez pisemnej zgody zamieszczonych na stronie informacji, zdjęć, opisów oraz logotypów stanowi naruszenie prawa autorskiego. Prezentowane przez nas marki i nazwy producentów należą do ich właścicieli i zostały przez nas użyte jedynie w celach informacyjnych. Prezentowane produkty nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowią odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Rzeczywista kolorystyka niektórych produktów może odbiegać od przedstawionej na witrynach niniejszej strony.